posledné odkazy

posledné odkazy

Mgr. Danica Jokelova
Dobrý deň, môj názor je mečiarove amnestie nerušiť. Táto snaha nemá v ústave SR žiadne právne opodstatnenie. Všade sa píše, že ich žiada väčšina Slovákov, podľa mojich pozorovaní ich však väčšina Slovákov zrušiť nežiada. Buď to chápu, aké by to mohlo mať následky pre Slovensko alebo im je to jedno - to bude tá väčšina - za ňu musíte rozhodnúť vy - ústavní sudcovia.

Nela Seckarova
Ako pravnik budem oponovat - amnestie neruste - dakujem.

Janci K.
Nic nerusit, aj posledni sedliak pochopi o co tu ide. Pani sudcovia, zachovajte amnestie v platnosti

Lukas Jaso
Tak to teda nezrusit ich ani nahodou, amnestie su amnestie, nezrusitelna zalezitost. Absolutne ze nie!

Marta Smutna
Amnestie rozhodne nerusit, meciarove ani ziadne ine. S moralnymi preslapmi tohto druhu sa treba vyrovnat na emocionalnej urovni, nie na pravno-ustavnej! Ludi, co ich vyzyvaju zrusit ja vyzyvam ukludnit sa a rozsirit so obzory v otazke pravneho statu.

Simona Matasovska
Nie, neruste meciarove amnestie. Je to hlupost aj ked moralne by to bolo opodstatnene. Ale pravne nie je a preto ich nemozno zrusit. Slovensko, dufam, je stale pravny stat...

Ondrej Gaso
Dobrý deň, vyzývam sudcov ústavného súdu, aby amnestie nerušili. Predpokladám, že si splnia svoju sudcovskú povinnosť a amnestie ponechajú v platnosti. Morálnosť či amorálnosť amnestie ako takej nemá nič spoločné s existenciou a dodržiavaním ústavného práva.

Dana Mojžišová
Vážený Ústavný súd, viete najlepšie, že amnestie sú nezrušiteľné. Prosím držte sa objektivity a práva! Amnestie nerušte! Ďakujem.

olga Krissakova
Je načase ich zrušiť, už chcem žiť konečne v právnom štáte, kde mocní nezneužívaju svoju moc pre seba.

Peter Teplický
Amnestie musia byť zrušené - podľa povahy skutkov nemali byť nikdy ani vydané.

Monika
Zrušme amnestie.Je to veľmi dôležité pomenovať zlo, pretože len tak ho môžeme zastaviť. Kto sa nepostaví proti zlu, tak ho podporuje. Jasne a zrozumiteľne, keď sa postavíme, pomôžete sebe a druhým. A o to ide.

Ing. Ondrej Siheľský
Vážený ústavný súd. Nie som právnik, ale toľko ešte viem, že každá amnestia je amorálna! Avšak je to privilégium prezidenta, zdedené ako privilégium po kráľoch. Ak už raz bola amnestia udelená, nemôže byť zrušená. Je to len nástroj na rozvrátenie štátnosti zo strany štandardných politických strán a mimovládnych organizácií tretieho sektora. Odolajte politickému tlaku, držte sa zákona a zdravého rozumu. Veď ak lekár uzná niekoho mŕtvym a vystaví mu úmrtný list, nemôže sa politik rozhodnúť že je živý a vystaviť mu rodný list. Je smutné, že naša "elita" robí Slovensku takúto hanbu a vy ste posledná štácia, ktorá nás môže ešte tejto hanby zbaviť. Jediné o čo ide štandardným politikom a mimovládnym organizáciám tretieho sektora je urobiť z našej ústavy trhací kalendár! Už len fakt, že si dovolili politici dať vám lehotu 60 dní na vyrieknutie rozhodnutia by mal byť u bežného človeka alarmujúcim stavom! Ďalší alarm je, že sa neruší amnestia pre všetky osoby, ktoré v danej kauze figurovali. Verím, že ste zárukou ústavnosti, správneho výkladu ústavy a tento paškvil zmetiete zo stola. S pozdravom Ing. Ondrej Siheľský

Gajarský Ján
Prosit sa nikomu nebudem!Je to vaša morálna povinnost zrušit amorálne amnestie,nemorálneho človeka!!!

Marianna
Urobte Slovensko lepším. Ide nám o prítomnosť, ale aj o budúcnosť. Naša krajina je príliš krásna na to, aby sa tu diali takéto svinstvá. Zrušte amnestie!

Daniela
Nie, nerusme ich. Zachovajme si pravny stat, lebo inak nas tu cakaju nepomerne vacsie nespravodlivosti.

Jakub
Prosim, urobte sluzbu celemu Slovensku a najma buducim generaciam. Zruste Meciarove amnestie. Dakujem

mino
Neruste! Definitivne ze nie!!

mino
Neruste! Definitivne ze nie!!

Jana Ďuricová
Čítam tu nižšie že všetci sú za zrušenie amnestií.... To má byť akože vtip? Za zrušenie sú iba nechápavci, nevzdelanci, neprebudenci a pod., ktorí pod rúškom kvázi všelijakých káuz boli emocionálne vyhecovaní politikmi tretieho sektoru!!! NEZRUŠITEĽNÉ!! Ľudia čo ich žiadate, prebuďte sa! Vzdelávajte sa, čo také akože morálne zrušenie prinesie v praxi... Takže vážení sudcovia, všetci normálne uvažujúci, Slovensko milujúci a zákony si ctiaci ľudia NECHCÚ zrušenie amnestií. Bodka.

Michal Krnáč
Amnestie sa nedajú zrušiŤ!!!! V právnom štáte, ktorým zatiaľ stále sme, je to proste nemysliteľné. Vážení páni a panie Ústavného súdu - prosím, plnte si svoju profesionálnu povinnosť! Amnestie nerušte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mnoho ľudí je proti tomu, mediálny priestor sa však dáva zásadne tým, ktorí sú za túto hlúposť (ľudia, ktorým nedochádzajú súvislosti). S pozdravom

Kristína Neuwirthová
Ukončením tejto dlhoročnej traumy Slovenska dokážete zároveň, že ste zo sudcov, ktorí si dôveru ľudí zaslúžia, na rozdiel od väčšiny, ktorá už dôveru dlhodobo nemá. Urobte správny krok, potvrďte zákonne zrušené Mečiarove amnestie a dejiny si vás budú pamätať ako tých, ktorí sa zachovali správne a čestne.

Risho
jasne okamžite ZRUŠIŤ, poriešiť - prevetrať a ODSÚDIŤ !!! ...............

Soňa
Pána Mečiara si treba ctiť za jeho obrovský politický prínos pre našu krajinu. Verím teda, v správnosť jeho rozhodnutia i v tejto veci, nakoľko je to človek priamy a čestný. Myslím, že by sme sa mali viac zaoberať tým, kam Slovensko speje a smeruje v tejto dobe a vláde nie poukazovať na veci minulé. Som proti zrušeniu amnestií.

Ivan Madaar
Vsetci su za zrusenie amnestii. Treba odkryt zalezitosti, ktore tieto amnestie kryju. Okamzite zrusit.

Peter
Dobry den, Nakolko sa bojim, radsej ostanem v anonymite pretoze o slovenskej republike sa dnes uz len tazko da hovorit ako o demokratickej krajine. Ludia sa stihaju ako nepohodlni len koli ich osobnemu nazoru ktory vyjadria. Slovensko je v stave rumunska pred revoluciou. Meciarove amnestie je potrebne zrusit a nesmie sa polemizovat o tom, ci na nich nahodou nestoji stabilita republiky. Problem vidim ale v tom, ze ak sa amnestie zrusia, odkryju sa veci ktore neprespeju urcitym ludom a prave preto sa nasa vlada snazi o to aby zrusene neboli.

Marek Oravec
Vážení sudcovia Ústavného súdu. Prosím, spravte tento významný krok, aby občania Slovenskej republiky vedeli, že Vám záleží na spravodlivosti aj na nich. Ďakujem

Jano
Sudcovia by mali byt spravodlivi a mali by zrusit "meciarove" amnestie, kedze su zname pohnutky ich vzniku. Ukazte ludom, ze ste tu pre nich a nie pre politicke spicky. Dakujem.

Erika
Žiadam Ústavný súd aby zrušil mečiarove amnestie. Je neprijateľné čo sa v našej krajine deje. Toto nie je demokracia, požiadavky ľudí sa absolútne neplnia. Verím že spravodlivosť existuje a ľudia postupne rozkrádajú a dehonestujú našu krajinu budú patrične potrestaný.

Igor Kanát
Ak ma človek v tomto štáte ešte niekedy verit v spravodlivost máte ša3

Miroslav Ivánek
Verím, že Ústavný súd rozhodne o nezrušiteľnosti amnestií. Pána Vladimíra Mečiara si vysoko vážim a som presvedčený o jeho nevine. Mnohí mu závidia tú odvahu a silu, ktorú preukázal ako zakladateľ Slovenskej republiky. Zaslúži si za to úctu a vďačnosť.

Katka
Zrušme Mečiarove amnestie!!!

Ján Anton Sloboda
Verím v nevinu Vladimíra Mečiara a kuvičie hlasy na tom nič nezmenia!!! Preto verím v zdravý úsudok ÚS a potvrdia, že amnestiu nie je možné zrušiť!

Martin Certik
Zruste meciarove amnestie. Ukazte slovensku ze ustavny sud SR za nieco stoji.

Ludmila Markova
Ziadam Ustavny sud SR,aby zrusil Meciarove amnestie!

Dana Horáková
nech už konečne spravodlivosť zvíťazí, zrušme preto Mečiarove amnestie!

Martin
Jednoznačne to nieje záležitosť, na ktorú treba zasa zabudnúť...

Jolana Sebova
Urcite amnestie neruste, ako ustavnbi sudcovia viete, ze su nezrusitelne. Ludia, ktori ich ziadaju zrusit to bud s nasou republikou nemyslia dobre alebo su natolko jednoduchi, nerozhladeni ci nevzdelani, ze nechapu, ze kopu proti sebe a dalsim pokoleniam...

Juraj
Všetko na svete čo sa vytvorilo sa dá aj zrušiť. Ak by to tak nebolo, bola by tu zabetónovaná ešte aj v 21. storočí prvotnopospolná spoločnosť. Prosíme ctených sudcov, už konečne ZRUŠTE tie amorálne amnestie, nech sa naša vlasť konečne pridá k normálnym krajinám !

Marta
Apelujem na Ústavný súd, aby sa držal ústavy Slovenskej republiky a vyhlásil amnestie za NEZRUŠITEĽNÉ. Verím, že stále žijeme v právnom štáte a ako taký ho všetci (so svedomím a morálkou) chceme zanechať aj našim deťom. Prosím, buďte verní svojej profesionalite!!

Michal
Som za zrušenie amnestií.

Michal Lazor
Vladimír Mečiar, zakladateľ novodobej slovenskej štátnosti, hrdina, bojovník, ktorý sa nebál zobrať na svoje plecia obrovskú zodpovednosť a i napriek obrovskému počtu vnútorných a vonkajších nepriateľov vytvoril samostatné a životaschopné Slovensko. Taká je pravda a nič na tom nezmení, ani štvavá a nenávistná kampaň tých, ktorí samostatnú republiku nechceli a stále nechcú. Vladimír Mečiar je štátnik svetového významu a navyše, v kauze zavlečenia Michal Kováča ml. je nevinný. Preto vážení sudcovia Ústavného súdu, osud celého Slovenska, ale aj váš osud je do veľkej miery závislí aj od vás. Myslite a nezabúdajte na to. Nech vám v tom pomáha všemohúci Boh.

Michal Vujčík
Žiadny tlak verejnosti na zrušenie amnestií neexistuje. Je to len tlak pár médií a pár ľudí. Väčšina s tým nesúhlasí. Len vytvorili dojem, že väčšina súhlasí. Nemôžete podľahnúť tlaku kôli tomu, že oni o tom hovoria, že sa jednalo o zneužitie moci. O každej amnestii sa predsa dá vyhlásiť tak ako to vyhlasujú oni, že sa jedná o zneužitie moci. To vyhlasujú len kôli ovplyvneniu verejnosti. Celých 27 rokov tu tí ktorí toto hovoria zneužívajú moc, čo je evidentné. Myslíte, že verejnosť nemá záujem aj toto zneužívanie riešiť? Má, ale na to nikto nevyvýja ten "tlak verejnosti". Poslanci ktorí za to hlasovali by mali prísť o mandát, lebo tvrdia, že súdy majú rozhodovať podľa tlaku verejnosti a nie podľa zákona. Teda môžeme vyvýjať tlak na každé pojednávanie... A je otázka, či sa jednalo o dopredu naplánovanú amnestiu. Či to bol úmysel. Keby ste to zrušili, tak kde majú do budúcnosti iný amnestovaný istotu, že aj im to nejaká vláda v budúcnosti nezruší? Je teda pre neho lepšie po prijatí amnestie opustiť republiku. Len pre istotu... Kde je nejaká poistka, že amnestia zostane amnestiou?

Tibor Acel
Dufam, ze rozhodnete v zmysle elementarnej ludskej slusnosti, moralky, logiky a bez ohladu na tlaky Meciarovych pohrobkov.

Peter
Prosím súdruhovia a súdružky, zrušte to.

jozef
napriek otáznikom ohľadom zneužitia amnestií chcem touto cestou vysloviť svoj názor proti zrušeniu amnestií. Je len hanbou politikov, ak došlo k ich zneužitiu a našou chybou zasa to, že takí politici boli zvolení. Myslím, že bolo dosť času na takúto absurdnú zmenu, ktorá i tak nemá v demokratickej spoločnosti miesto. Ak máme zlomyselných a právne neznalých politikov, ktorí zneužívajú takéto staré rany a otvárajú ako-tak zhojené jazvy, zostáva nám posledná nádej právnej ochrany v podobe súdov.

robo
Prosim...nedovolte rozbit pravny system a ustavnost Vase ctihodnosti...

julba
Aby sme neboli banánovú republikou nerešpektujúcou ani takú trivialnu vec, ako sú amnestie vás vyzývame, aby ste nepodľahli tlaku lúzy, a konali len podľa svojho svedomia.

Slavo
Tieto amnestie stačí vyhlásiť za neplatné, nakoľko upreli ústavné právo na spravodlivosť (dokonca ešte pred vyšetrením, obvinením a odsúdením páchateľov zločinu), čím amnestie boli v rozpore s ústavou. S tým súvisí princíp, že amnestie sa udeľujú odsúdeným. V prípade Mečarových amnestií sa do tohto štádia nedospelo, t. j. nebolo umožnené žiadne, ba ani čiastočné pojednanie o spravodlivosti. Spravodlivosť má svoju definíciu a žiaden prvok z definície spravodlivosti nebol nijak použitý, zvažovaný, prisúdený či inak uplatnený. Toto je postačujúci dôkaz, že právo na spravodlivosť bolo uprené (navyše absolútnym a despotickým spôsobom), čím bola porušená ústava. Prečo sa problém nerieši touto cestou? Pokiaľ sa ale jedná o zrušenie amnestií alebo nie, treba ich zrušiť a aspoň takto sa vysporiadať s ich amorálnosťou.

Zita Gigacová
Vážení ústavní sudcovia, prosím potvrďte zrušenie nemorálnych "mečiarovských amnestií", aby sa konečne Slovensko mohlo od tohto obdobia dištancovať a aby tu zavládla slušnosť, čestnosť a spravodlivosť.

Magdalena Bartova
Sme za rusenie meciarovych amnestii , a vsetkych . Dufame ze rozhodnete spravne .

Tímea
Zrusme amntestie.

Mária Poníková
Vážení páni sudcovia Ústavného súdu SR,nazdávam sa, že pre Vás prišla historická šanca ukázať, že spravodlivosť je vašim najvyšším záujmom ,poslaním ,ktorým chránite občanov našej vlasti. Preto v mene tejto spravodlivosti Vás ,ako občan tejto republiky žiadam ,aby ste zrušili najhanebnejšie amnéstie,aké kedy udelil nejaký prezident. Mečiarové amnéstie sú hanbou demokratickej spoločnosti. Bránia potrestať zločincov , vrahov a zároveň urobiť zadosťučinenie nevinným a poškodeným občanom ,ktorí prestali veriť v spravodlivosť našej polície, prokuratúry a súdov. Preto je táto historická šanca tu a ja verím, že sa jej nespreneveríte! S úctou ,Mária Poníková, dôchodkyňa.

Peter
Zrušenie amnestií je nevyhnutnosť pre začiatok budovania právneho štátu . Každý zločin a zločinec musí byť potrestaný .

Jano
Chvalihodna iniciativa, a mimoriadne dolezita. Sudnictvo by malo byt jednym z pilierov demokracie, svojim sposobom najdolezitejsim kedze finalne rozhodnutia o "spravodlivosti" skutkov su rozhodnujucim faktorom motivacie alebo demotivacie pachat trestnu cinnost aj v buducnosti. Slovensko nikdy nebude spravodliva, slusna a vyspela krajina prveho Sveta, pokial bude sudnictvo v takom stave akom je. Nas Ustavny Sud je saskaren, a zaroven zrkadlo tejto spolocnosti v ktorej zijeme a snazime sa mat dobre napriek tomu, ze rozhodujuce posty zastavaju casto nekompetentni, moralne biedni ludia, ktori by 10km na zapad sedeli v base, a ktorych moc vznikla a zakorenila sa prave v obdobi, ktore tak smutne charakterizuju aj amnestie. Ich zrusenie, dokonca aj len debata o ich zruseni, moze mat "ozdravujuci" ucinok a byt spustacom dalsich "ocistnych" procesov v spolocnosti - to si vsak uvedomuju aj ti, ktori by mali byt na druhej strane mrezi. Neexistuje prosperita tam, kde trestne ciny ostavaju nepotrestane a spravodlivost sa uplatnuje selektivne. Drzim palce, aj za cenu, ze jednou (hadam nie hlavnou) motivaciou je pripravy pody pre vstup do politiky. Slovensko potrebuje zmenu, inac skonci ako pofiderna balkanska krajina, v ktorej je uspech a stastie jednotlivca dane jeho konexiami, ohybnostou chrbtovej kosti a schopnostou zivit pozlatko na ukor skutocnych hodnot a obsahu.

Rudolf
Ja len dúfam, že Ústavný súd nestratí zdravý rozum a amnestie nezruší. ...musí odolať tlaku mimovládnych organizácii a neuspešných politikov... Inak miešate hrušky z jablkami, Robert R. nemá s amnestiemi nič spoločné...

Juraj
Amnestie ako take su nezrusitelne uz z podstaty! S pozdravom

Dana Horáková
som za zrušenie Mečiarových amnestií

Matúš Borš
Vážená pani predsedkyňa, vážení sudcovia ústavného súdu, v búrlivých časoch 90-tych rokov minulého storočia som sa narodil, vyrastal a začal prvýkrát riešiť aj detské starosti. Všetko vyzeralo farebne, povedali by ste parádny svet. To, že počas tohto obdobia boli ,,čierne" začiatky našej milovanej republiky som nevnímal. Prečo o tom píšem? Ako mladý človek rozmýšľate nad tým, čo ďalej. Robíte viaceré chyby, z ktorých sa časom poučíte a stávate sa dospelým mužom. Má to spoločné znaky s našou krajinou. Má už 24 rokov, presne tak ako ja. Vyrastali sme spolu, ale mám taký pocit, že správaním som už dospelejší. Trápi ma to, však sme ako dvojičky, ba dokonca je staršia o pol roka. Ešte sa nestihla spamätať z chýb minulosti a poučiť sa, ale to vôbec nie je problém. Čo to znamená? Poučme sa z minulosti. Človek, ktorý sa nevie poučiť zo svojich chýb a stále to robí podobne je väčšinou odsudzovaný na perifériu záujmu iných, ale naša krajina je predsa v záujme nás všetkých. Nenechajme ju pár grázlom, ktorý si dovolili, to čo slušný človek by nikdy nespravil. Kebyže máte so susedom kravu, podojili by ste ju bez jeho súhlasu, ak vám to neschváli? Ak áno, ďalej to už ani nečítajte. Verím a tým, akú funkciu máte myslím, že to Váš prípad nie je. Prosím Vás zrušte amnestie, nenechajte sa zastrašiť hŕstkou vyvolených, už sme tak blízko, aby sa naša krajina stala dokonalejšou - dospelejšou. Začnime opäť lákať ľudí, pretože človek vyrovnaný so zásadami a úspešný priťahuje ľudí, stáva sa pre nich osobnosťou. Držme si palce v tomto boji s veternými mlynmi, je to ťažký boj, ale nezabúdajme, že potom z nich máme ako spoločnosť obrovský úžitok. Nedovoľme už ďalším ľuďom odísť.

Nijan
Pamätám sa ako pred hlasovaním v parlamente o amnestiách, vznikla dohoda vládnych a opozičných parlamentných strán, že ÚS sa musí najneskôr do 60 dní vyjadriť, ak tak neurobí, bude to považované za súhlas. No malo to podliehať podmienke, že o vyjadrenie ÚS musí najskôr požiadať dostatočný počet poslancov. Mňa ako voliča by zaujímalo kto sa pod to podanie podpísal, lebo tých poslancov považujem za ľudí ktorý využili poslednú záchrannú brzdu na zachovanie Mečiarových nemorálnych amnestií v platnosti a ich menám sa pri akýchkoľvek ďalších voľbách logicky vyhnem. Mali by ich mená byt preto zverejnené, predpokladám, že nie som sám kto by sa im tiež rád vo voľbách revanšoval.

Natália
Tieto amnestie sú krvavou škvrnou v našich dejinách, je len na vás, aby ste dejiny očistili. Nech rozhodne váš charakter a úsudok, máte slobodnú voľbu, rozhodnite správne. Myslím, že nebudem jediná, ktorá vám napokon poďakuje.

jaroslav
Amnestie sú nezrušiteľne, poslanci by mali byť potrestaný za zneužitie právomoci verejného činiteľa, je to škandál a hanba...

Fajer
Rušenie amnestii, je právny suterén...Morálka s právom s nesmie miešať, Čo je morálne na tom, že Kočner má amnestiu. Je to nátlak na ústavný súd, proste hanba...Organizátori, by mali byť trestne stíhaný...

Ondrej Krafcik
"Charakter rozhoduje!"

Bertha Ladislav
Dobrý deň, žiadam ústavných sudcov, aby konečne zrušili Mečiarove amnestie. Je nehorázne že ľudia, za omnoho menšie prešľapi sú súdený! Vinníci musia byť potrestaní!

Šebek Ľubomír
Ak tu hluposť US nezruši tak to bude poriadna blamaž.Všetkych zlodejov v kauze technopol napriek tomu že to bola zlodejina oslobodi Strassbourg za porusenie ludskych prav.Kto to kedy videl rušit čo bolo zrušene snad iba kraľ v Pyšnej princeznej.Prajem šťastne rozhodnutie.

Igor
obavam sa, ze ani taketo odkazy nepomozu tym skorumpovanym sudcom, ktorych si dosadili nasi komunisti. Prec s nimi!!!

Petra
pamätám si 90te roky veľmi dobre. Vybuchovali auta, ľudia sa strieľali a mafiáni si jazdili ako slušní podnikatelia. Už to nikdy viac nechcem zažiť ani to nikomu inemu nezelam. Unos Prezidentovho syna bol spičkou ľadovca a nie je normálne, aby doteraz nebol vyšetrený. Zrušte konečne to svinstvo!

Jozef
Dobrý deň, žiadam ústavných sudcov, aby končen zrušili ten mečiarov výplod fantázie. Vínníci musia byť potrestaní!

Adam
Uz nech konecne zrusia tie meciarove amnestie. zit v tejto skorumpovanej krajine je nieco nenormalne!!!